Grawerowanie luster

Lustro pięknie graweruje się przy użyciu laserów CO2 i pozwala tworzyć różnorakie efekty. Na tym zdjęciu wygrawerowaliśmy połowę lustra z przodu lustra, a drugą połowę z tyłu lustra. Obie prace zostały wykonane przy użyciu mokrego ręcznika papierowego nałożonego na grawerowaną powierzchnię, aby wyeliminować wszelkie odpryski na szkle. Obraz po lewej stronie przedstawia efekt, uzyskany wykonując grawerunek na froncie lustra. Zwróć uwagę na piękny efekt matowego szkła, jaki można uzyskać w ten sposób. Dzieje się tak, ponieważ grawer na froncie lustra daje efekt podobny do tego, jaki można uzyskać na zwykłym szkle. Nie ma potrzeby martwić się, że laser zostanie uszkodzony przez jakiekolwiek odbite światło, ponieważ długość fali światła lasera CO2 nie pozwala na przeniknięcie przez powierzchniową warstwę szkła, aby dotrzeć do odblaskowego tła. W przypadku grawerowania po prawej stronie lustro zostało odwrócone i ponownie wykonano dokładnie to samo zadanie. Należy pamiętać, że w tym przypadku należy odbić wykonywaną grafikę w poziomie. Dotyczy to każdego grawerowania wykonanego na odwrocie przedmiotu, który ma być oglądany od przodu.

Grawerując tył lustra, grawer będzie miał nieprzezroczysty efekt, który można wyróżnić dowolnym kolorem. Na zdjęciu po prawej stronie widać, gdzie naniesiona została czarna farba, tworząc piękny, ciemny kontrast między srebrnym podkładem a wygrawerowanym obrazem.

Jak więc widać, grawerowanie lustra po obu stronach jest bezpieczne i estetyczne. Warto eksperymentować z obiema technikami, aby określić, która pozwala osiągnąć najlepsze efekty.