Epilog Zing 24
Pole robocze 610 x 305 mm
max. grubość 114 mm
Moc 30, 40, 50 oraz 60W
Tuba Ceramiczno-metalowa
Wymiary 965 x 692 x 381 mm
Waga 64 kg
Epilog Zing jest pierwszym na rynku profesjonalnym ploterem laserowym w bardzo niskiej cenie. Łączy w sobie najlepsze cechy urządzeń firmy Epilog - dokładność i precyzja, markowe źródło światła - z atrakcyjną ceną. Wysoka jakość oraz duża funkcjonalność, predestynuje model Zing do wszelkich zadań stawianych przed profesjonalnym ploterem laserowym. Dodatkowym atutem Epilog Zing jest pochodzenie; ploter został w 100% zaprojektowany, stworzony i później składany w USA. Równocześnie spełniając wszystkie restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa panujące w Stanach Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej.
Ploter laserowy Zing24 jest odpowiednikiem Zing16 o większym polu roboczym i możliwością korzystania ze stołu przelotowego. Zing 24 został również wyposażony w gniazdo umożliwiające podłączenie przystawki rotacyjnej.

Epilog Zing funkcjonuje w systemie jako zwykła drukarka, dla tego do pracy z ploterem potrzebny jest jedynie dowolny program graficzny do obróbki grafiki wektorowej (np. Corel Draw). Dodatkowo sterownik nie posiada ograniczeń w ilości podłączonych komputerów.

Stół przelotowy / otwierana przedni panel

Łatwy dostęp do pola roboczego dzięki otwieranemu panelowi przedniemu. Umożliwi to umieszczenie w polu roboczym urządzenia dłuższych elementów, oraz znacząco ułatwia czyszczenie maszyny i wyjmowanie detali które wpadną nam pod stół.

Przystawka rotacyjna

Umożliwia grawerowanie cylindrycznych obiektów, takich jak: butelki, szklanki czy kieliszki. Intuicyjna i prosta w obsłudze przystawka pozwala na bardzo szybką zmianę grawerowanego obiektu na zupełnie inny bez konieczności zmiany projektu. Unikalny projekt firmy Epilog zapewnia precyzyjne skalowanie grafiki, bez potrzeby wprowadzania średnicy lub obwodu obrabianego przedmiotu.

Laser Dashboard™

Sterowniki ploterów firmy Epilog są jednymi z najprostszych i najbardziej przyznanych dla użytkownika na rynku.
Sterownik pozwala kontrolować urządzenie bezpośrednio z programu graficznego (nie trzeba eksportować projektów do innych programów), a jego intuicyjny design pozwala na zmianę dowolnych ustawień jednym kliknięciem.
Dzięki Laser Dashboard™ możemy kontrolować naszą pracę od najprostszych czynności, po najbardziej wymagające projekty.

High-Speed Stepper Motors

Szybkie silniki krokowe są kluczowym elementem systemu kontroli ruchu w systemach laserowych Zing. Dzięki sterowaniu impulsowemu pozwalają na bardziej precyzyjne ruchy, kąty obrotu oraz dokładniejszą kontrolę prędkości. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, silniki te mogę generować wysoki moment obrotowy, który pozwala na szybkie przyspieszenie.

Cechy podstawowe

Lasery Epilog projektowane i produkowane są w USA, przy wykorzystywaniu najwyższej jakości podzespołów. Ponad 90% tych podzespołów również zostało wyprodukowanych w USA. Epilog od początku swojego istnienia jest pionierem w produkcji systemów laserowych. Jako pierwszy wprowadził na rynek urządzenie pozwalające na druk bezpośrednio z programu CorelDRAW, jako pierwszy zastosował w swoich urządzeniach przystawkę rotacyjną, tubę o mocy 100W oraz wyświetlacz LCD.

Szybkie silniki krokowe są kluczowym elementem systemu kontroli ruchu w systemach laserowych Zing. Dzięki sterowaniu impulsowemu pozwalają na bardziej precyzyjne ruchy, kąty obrotu oraz dokładniejszą kontrolę prędkości. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, silniki te mogę generować wysoki moment obrotowy, który pozwala na szybkie przyspieszenie.

Układ optyczny odgrywa bardzo dużą rolę w urządzeniach laserowych. Mając to na uwadze firma Epilog zastosowała w swoich systemach optykę przemysłową Crystal Clear™ mogącą wytrzymać moc 500W. Wykonane z monokryształu kwarcu lustra oraz soczewki ZnSe zapewniają bardzo długi okres pracy z wyjątkową wydajnością. Mocowanie oraz umiejscowienie elementów układu optycznego umożliwia szybki demontaż, montaż oraz konserwację bez użycia żadnych narzędzi.

W zależności od materiału podczas cięcia może powstawać płomień, który w znacznym stopniu może spowodować pogorszenie jakości efektu końcowego. Aby zminimalizować ten problem, Epilog montuje kurtynę powietrzną jako wyposażenie standardowe we wszystkich modelach Zing. Wspomaganie powietrzem pozwala na usunięcie nadmiaru ciepła i gazów z powierzchni cięcia. Kurtynę powietrzną można zasilać z opcjonalnej sprężarki oferowanej przez Epilog lub z zewnętrznego systemu zasilania sprężonym powietrzem.

Opcja ta pozwala na szybkie i łatwe ustawienie punktu początkowego. Jest to szczególnie pomocne przy grawerowaniu przedmiotów o nieregularnych kształtach. Kilka możliwości ustawienia punktu początkowego umożliwia dobranie odpowiedniego sposobu dla poszczególnych prac.

Opcja ta pozwala na szybkie i łatwe ustawienie punktu początkowego. Jest to szczególnie pomocne przy grawerowaniu przedmiotów o nieregularnych kształtach. Kilka możliwości ustawienia punktu początkowego umożliwia dobranie odpowiedniego sposobu dla poszczególnych prac.

Unikalny sterownik pozwalający na łatwą obsługę systemów laserowych Epilog. Wszystkie parametry pracy dostępne są w jednym miejscu. Umożliwia zapisanie parametrów pracy do wszystkich wykonywanych prac i obrabianych materiałów. Sterownik Dashboard™ współpracuje z szeroką gamą programów graficznych (również programy CAD).

Nie było jeszcze na rynku tak prostego w konfiguracji urządzenia jak Epilog. Komunikacja z urządzeniem możliwa jest z wykorzystaniem wszystkich najpopularniejszych systemów połączeniowych. Port Ethernet umożliwia transfer szybszy nawet 16 razy niż USB. Dzięki złączu USB możliwa jest dwukierunkowa komunikacja z urządzeniem (modele Fusion). Poprzez zastosowanie routera możliwa jest komunikacja bezprzewodowa z dowolnego komputera.

Przy bardziej zaawansowanych projektach możliwe jest zdefiniowanie różnych parametrów grawerowania lub cięcia, dla poszczególnych elementów graficznych. Możliwe jest również zdefiniowanie kolejności pracy. Odbywa się to poprzez nadawanie różnych kolorów odpowiednim obiektom.

Różne typy tub laserowych wytwarzają różne rodzaje promieni laserowych. Owalny kształt wiązki, niestabilność mocy i mała częstotliwość cyklu przyczyniają się do gorszych efektów grawerowania. Tuby zaprojektowane i produkowane przez firmę Epilog posiadają najlepsze parametry, pozwalając osiągnąć lepsze efekty niż konkurencyjne urządzenia.

 • - Wytwarzają najlepszej jakości wiązkę laserową.
 • - Posiadają wyższe ciśnienie CO2.
 • - Pracują z większą częstotliwością cyklu.
 • - Wykonane są z metalu oraz ceramiki, a nie ze szkła dla dłuższej żywotności.
 • Przy użyciu systemów laserowych Epilog możliwe jest tworzenie niepowtarzalnych efektów płaskorzeźby w dowolnych materiałach. Wystarczy przesłać do urządzenia grafikę wykonaną w odcieniach szarości, a laser dynamicznie zmieni parametry obróbki zależnie od stopnia nasycenia koloru. Samo przygotowanie grafiki może zająć dużo czasu, ale uzyskane efekty są spektakularne.

  Przy użyciu systemów laserowych Epilog można bardzo prosto i szybko wyprodukować pieczątki, zawierające nawet bardzo skomplikowaną grafikę, w tym zdjęcia. Projekt przygotowany w programie graficznym, nie różni się od innych prac. Wszystkie dodatkowe ustawienia definiowane są z poziomu sterownika Dashboard™.

  Cechy unikalne dla Zing24

  Układ optyczny Radiance™ umożliwia wygenerowanie najdoskonalszej wiązki laserowej wśród urządzeń oferowanych na polskim rynku. Tak ukształtowana wiązka zapewnia bardzo precyzyjne grawerowanie oraz cięcie. Po opuszczeniu tuby laserowej promień przechodzi przez układ dwóch optycznych elementów, które zmniejszają rozbieżność wiązki. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie kształtu oraz mocy promienia nad całym polem roboczym.

 • - Ustabilizowana wiązka lasera, gwarantuje bardziej szczegółowe grawerowanie, z taką samą dokładnością w każdym punkcie stołu roboczego. W urządzeniach bez układu Radiance™ efekt grawerowania może być gorszy im dalej od źródła światła.
 • - Mniejsza plamka, powoduje możliwość grawerowania oraz cięcia bardzo małych detali.
 • - Bardziej okrągła plamka lasera. Jak najlepsze zbliżenie kształtu plamki do okręgu, pozwala zachować dokładność obróbki w obu osiach, dając bardziej spójny efekt końcowy.
 • - Większa gęstość mocy. Bardziej skupiona wiązka pozwala na wydajniejsze cięcie oraz grawerowanie.
 • Układ optyczny odgrywa bardzo dużą rolę w urządzeniach laserowych. Mając to na uwadze firma Epilog zastosowała w swoich systemach optykę przemysłową Crystal Clear™ mogącą wytrzymać moc 500W. Wykonane z monokryształu kwarcu lustra oraz soczewki ZnSe zapewniają bardzo długi okres pracy z wyjątkową wydajnością. Mocowanie oraz umiejscowienie elementów układu optycznego umożliwia szybki demontaż, montaż oraz konserwację bez użycia żadnych narzędzi.

  W urządzeniach Zing 24 głowica lasera po zakończeniu pracy usuwana jest całkowicie poza obszar pracy. Ułatwia to umieszczenie, szczególnie dużych przedmiotów lub materiału na stole roboczym.

  Opcja ta pozwala na szybkie i łatwe ustawienie punktu początkowego. Jest to szczególnie pomocne przy grawerowaniu przedmiotów o nieregularnych kształtach. Kilka możliwości ustawienia punktu początkowego umożliwia dobranie odpowiedniego sposobu dla poszczególnych prac.

  Łatwy dostęp do pola roboczego dzięki otwieranemu panelowi przedniemu.

  Dodatkowe wyposażenie

  Dodatkowym wyposażeniem opcjonalnym może być wyciąg wyposażony w system filtracji. Zapewnia on bezpieczne dla użytkowników środowisko pracy. Emisja niebezpiecznych i szkodliwych substancji, powstających w procesie cięcia lub grawerowania, została zredukowana praktycznie do zera. Oczyszczone powietrze może być wprowadzane ponownie do pomieszczenia bez potrzeby usuwania go na zewnątrz. Dowiedz się więcej!

  Do zasilania systemów nadmuchu powietrza i kurtyny powietrznej można wykorzystać sprężarkę oferowaną przez firmę Epilog. Te wysokiej klasy urządzenia w bardzo prosty sposób podłączane są do systemów laserowych. Ich zastosowanie poprawia jakość cięcia oraz grawerowania oraz minimalizuje powstawanie płomienia.

  Oprogramowanie EngraveLab Photo Laser Plus stworzone zostało z myślą o jeszcze łatwiejszym grawerowaniu zdjęć. Doskonała jakość i bezkonkurencyjne odwzorowanie szczegółów bez względu na jakim materiale jest grawerowane zdjęcie.

  Umożliwia grawerowanie cylindrycznych obiektów, takich jak: butelki, szklanki czy kieliszki. Intuicyjna i prosta w obsłudze przystawka pozwala na bardzo szybką zmianę grawerowanego obiektu na zupełnie inny bez konieczności zmiany projektu. Unikalny projekt firmy Epilog zapewnia precyzyjne skalowanie grafiki, bez potrzeby wprowadzania średnicy lub obwodu obrabianego przedmiotu.

  System ruchomych szpilek, dzięki którym minimalizujemy powierzchnię styku ciętego materiału i stołu roboczego. Jest to opcja szczególnie przydatna przy cięciu akrylu. Brak refleksów od stołu roboczego bardzo poprawia jakość krawędzi bocznych ciętych elementów.

  35,10,0,50,1
  25,600,60,0,3000,5000,25,800
  90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
  0,2,1,0,2,49,19,21,0,1,0,20,0,1
  Laminaty grawerskie przeznaczone do obróbki lasera oraz mechanicznej - Dowiedz się więcej
  Laminaty grawerskie
  Laminaty grawerskie
  Płyty PMMA (plexi) - Dowiedz się więcej
  Urządzenia do trawienia metali
  Urządzenia do trawienia metali
  Znakowarki fibrowe - Dowiedz się więcej
  laser media systemy laserowe
  Biuro / Sprzedaż materiałów
  email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  tel.: +48 22 735 07 40
        +48 22 735 07 41

  Serwis
  email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  GSM: +48 502 967 767

  Centrum usług
  email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  GSM: +48 690 967 767

  Adres siedziby
  ul. Gołkowska 4
  05-500 Piaseczno

  Szanowni Państwo,

  25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).
  W celu dalszego świadczenia Państwu usług za pośrednictwem strony LaserMedia.pl oraz lepszego dopasowania treści marketingowych, chcielibyśmy Państwa poinformować o przetwarzaniu danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.


  Pliki cookies

  Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.